We hebben weer flink opgeruimd, doorontwikkeld en een paar slimme zaadjes geplant in I-Fresh. Van klachtacties tot een nieuwe scanmodule. Geloof me straks wil je niet meer zonder.
1. Klachten: Voortaan mag je ze zien als een startshot
Je kunt bij een klachtactie een trigger instellen. Zodra een klachtactie wordt afgerond neemt het systeem direct het stokje over. Het systeem maakt automatisch en op de achtergrond direct een retourorder of creditnota aan, netjes gekoppeld aan de juiste order of zelfs de juiste orderregel.
En extra leuk: Je kunt nu rechtstreeks vanuit een inkoop of verkooporder een klacht aanmaken. Bestaat er al een klacht? Een duidelijke pop-up laat weten: ‘Er bestaat al een klacht, wil je toch een nieuwe aanmaken?’ Geen verassingen, geen dubbel werk maar helder. Alles staat klaar zodra de klacht binnenkomt.
2. Drie nieuwe wapens in je kwaliteitsmodule-arsenaal
De kwaliteitsmodule is uitgebreid met maar liefst 3 nieuwe functionaliteiten!
1. Het is nu mogelijk om in te stellen hoeveel metingen er niet binnen de toegestane grens vallen. Dit kan handig zijn als je bijvoorbeeld 10 metingen doet op gewicht. Het gewicht van een bakje met lychees moet bijvoorbeeld altijd 200 gram zijn. Met een tolerantie van 10 gram meer of minder. Maar het aantal afwijkingen buiten die tolerantie mag niet meer dan 10% zijn. Kortom: als je tien keer weegt mag er maar maximaal één afwijken.
2. In de kwaliteitsapp is het nu mogelijk om te filteren op locatiecode. Dat scheelt zoeken als je met meerdere locaties werkt.
3. Lot- en keuringsdocumenten zijn nu écht aan elkaar gekoppeld. Vanuit een kwaliteitsdocument zie je direct welke loten erbij horen. En vanuit een lot zie je welke kwaliteitsdocumenten eraan vastzitten. Alles overzichtelijk in een factbox.

3. Certificaten controleren bij goederontvangst
Je weet als geen ander: Certificaten zijn er niet voor de sier. Ze moeten kloppen en up-to-date zijn. Je kunt nu vastleggen welke certificaten verplicht zijn per leverancier en/of artikelgroep. Koop je artikelen in die aan specifieke eisen moeten voldoen? Dan leg je dat vast. Bij goederenontvangst wordt er automatisch op gecontroleerd. Zo hoef je niet meer het erop te gokken bij de goederenontvangst en voorkom je discussies achteraf.
4. Kenteken vastleggen op inkooporder
Bij een inkooporder is het nu mogelijk om een kenteken van de vervoerder vast te leggen. Wanneer er een vrachtwagen op je stoep staat tot de nok gevuld met bananen, hoef je alleen maar het kenteken in te voeren. Als het kenteken nog niet in het systeem bestaat dan voegt die deze automatisch toe.
En wat heb jij daaraan? Nou, mochten er dan ooit nog vragen komen of wie wat heeft geleverd of wat er onderweg wel of niet mee is gebeurd, dan vind je het kenteken zo terug in je systeem. Natuurlijk zal het niet vaak voorkomen, maar toch fijn om de mogelijkheid te hebben. Een klein detail wat een groot verschil in traceerbaarheid geeft.
5. Meer smaken dan alleen ‘geblokkeerd’ of ‘vrij’
Standaard kent I-Fresh maar twee statussen voor een partij: geblokkeerd of vrijgegeven. En we weten allemaal dat geblokkeerd betekent: alles staat stil. Je kan er logistiek gezien niets meer mee doen en het is toekijken hoe langzaam het bederf begint. De voorraad kan niet meer verplaatst of afgeboekt worden. Kortom: niet fijn. Daarom dachten wij: dit kan toch ook anders? En dat kan het ook.
In I-Fresh richt je nu vrij definieerbare statussen in. Deze wijs je toe aan een lotnummer of specifieke dragers. Deze statussen, in combinatie met de daaraan gekoppelde classificatie-instellingen, bieden meer flexibiliteit in het logistieke proces, maar leggen ook duidelijke restricties op wat betreft verplaatsing. Zo heb je vrijheid en grip tegelijkertijd.

6. Sla je vleugels uit met Summarize Copilot
Een tijdje terug organiseerden we een klantendag. Op locatie hoofdkantoor Microsoft bij Schiphol in Amsterdam. Die dag stond veel in het teken van Copilot. Copilot speelt immers steeds meer een rol. Waarschijnlijk hoor je al veel over AI en misschien komt het onderwerp je langzamerhand wel de oren uit. Gelukkig weten wij, aan welke functionaliteiten je wel en niet wat hebt. Zo hoef jij dat filteren en onderzoek zelf niet meer te doen!
Eén van de functionaliteiten die een verschil maakt is Summarize Copilot. Waar vind je die op je scherm? Nou, je hebt vast de factbox al een keer gezien. Het Copilot overzicht op een klant, leverancier, inkoop- of verkooporder op de pagina’s toont de slimme factbox nu automatisch een beknopte samenvatting van de belangrijkste informatie. Copilot scant zonder enige benodigde configuratie de gegevens op de pagina en laat je precies zien wat relevant is voor jouw rol. Een accountant ziet iets anders dan een business manager. Precies de juiste informatie, op het juiste moment.
Vanuit de samenvatting ga je direct door naar de details en met de nieuwe optie ‘overzicht kopiëren’ deel je het overzicht eenvoudig met je collega’s.
7. Magazijn upgrades!
Als je met magazijnverzendingen of magazijnontvangsten werkt, dan opent na het aanmaken automatisch het scherm. Niet iedereen vindt dit handig. Kies nu zelf bij de gebruikersinstellingen of je dat wilt instellen voor jezelf.
8. Scan, scan, scan, bliep, bliep, bliep
We hebben een nieuwe module genaamd I-Scan, waarmee we de meest voorkomende scanprocessen ondersteunen in je logistieke proces. Denk hierbij aan magazijnontvangsten verplaatsingen, picken en verzenden. Het is te gebruiken op handscanners en op devices die bijvoorbeeld op een heftruck gemonteerd zijn.
Goed nieuws: je kunt de nieuwe functionaliteiten direct gebruiken! En vind je het leuk om mee te denken? Dat kan. We gaan graag een gesprek met je aan. Om ideeën uit te wisselen. En samen I-Fresh van de toekomst te creëren!